Obec Světnov | Kraj Vysočina | Okres Žďár nad Sázavou | Subregion Velké Dářko
Logo

Březen ve škole

Začátek března nebyl ničím výjimečný. První týden proběhl poklidně. Vyjeli jsme na Zimní stadion do Žďáru n. S., abychom si ze zimních sportů vyzkoušeli alespoň bruslení, když jsme se nedočkali sněhové nadílky. Na bruslích jsme si to užili a potom už jsme se rozešli na jarní prázdniny.

Prázdniny vždycky děti vyhlíží s očekáváním, nebylo tomu jinak ani teď. To jsme však ještě netušili, že se nám tak nečekaně prodlouží. Znepokojivě se vyvíjející situace kolem epidemie virového onemocnění zastavila v práci nejen všechny školy. Pochopitelným a rozumným krokem pana starosty bylo uzavření i naší mateřské školy. Od pondělí 16. 3. tak chystáme a elektronicky rozesíláme nejnutnější výuku našim žáků, aby mohli s učením pokračovat i v domácím prostředí. Rodiče i žáci mohou učitele kontaktovat na mailových adresách a řešit tak případné potíže s výukou. Všichni také dostali mnoho možností přístupu i k online interaktivním učebnicím a mohou tak libovolně procvičovat znalosti zajímavou a zábavnou formou.

Dobrou zprávou a velký překvapením je, že máme ve škole novou, moderní a krásnou interaktivní tabuli. Slibovali jsme ji našim žákům dlouho. Chceme jim zprostředkovat výuku moderní formou a s využitím technologií, na které, prozatím, nebyli zvyklí. Co všechno tabule umí, budou všichni postupně společně zjišťovat, ale určitě pro nás bude velkým pomocníkem v práci se spojenými ročníky. Prozatím ji máme v tříměsíční zkušební výpůjčce a potom se teprve rozhodneme, jestli ji koupíme. Není to levná věc, to určitě ne, a budeme se muset hodně snažit, abychom ji zaplatili. Ale je to zcela určitě dobrý vklad do našich dětí. Pokud by se našli ochotní sponzoři a přispěli nám na tuto investici, budeme velmi rádi.

Věřím a doufám, že v příštím vydání Novinek budu moci popsat obvyklý běh událostí v naší škole se vším, co k ní patří. Těšíme se, až bude zase plná dětských hlasů a smíchu. Hodně štěstí všem!

H. Štůlová


22. 3. 2020


Zpět