Obec Světnov | Kraj Vysočina | Okres Žďár nad Sázavou | Subregion Velké Dářko
Logo

AC CUP 2015

Světnov – Druhý srpnový víkend ožilo hřiště ve Světnově již tradičně opět fotbalem. SK Světnov zde uspořádal již VII.ročník turnaje o „Putovní pohár“ věnovaný starostou obce Světnov. Putovní pohár dovezl BETIS Kadaň, vítěz minulého ročníku. Za účasti rekordního počtu 20 mužstev, se mohl tedy rozehrát v tropickém vedru další ročník turnaje. Týmy byly rozlosovány do čtyř skupin po 5 týmech. Z nich do dalších bojů postupovali z každé skupiny první dva nejlepší.
 


Po vyčerpávajících bojích, v opravdu tropickém počasí, postoupili do čtvrtfinále tyto týmy. Ve skupině A došlo k tomu, že tři týmy měly po 9 bodech a tak musela rozhodnou minitabulka těchto týmů. V ní rozhodla pro nepostup loňského obhájce BETIS Kadaň jedna vstřelená branka a tak postoupily týmy Maniaci (z 1.místa) a Včera v pohodě (2), skupina B - Husákovi děti (1) a Škrdlovice (2), skupina C - Házená Nové Veselí (1) a Transformátor Počítky (2) a skupiny D - TJ Jiskra Vojnův Městec (1), SDH Polnička (2). A takto vyřazovací boje vypadaly : Čtvrtfinále: Maniaci – Transformátor Počítky 1 : 3 Husákovi děti – SDH Polnička 4 : 0 Házená Nové Veselí – Včera v pohodě 0 : 0 na penalty 1:2 TJ JISKRA V.Městec – Škrdlovice 2 : 0 Semifinále : Transformátor Počítky – Husákovi děti 1 : 1 na penalty 5:6 Včera v pohodě – TJ JISKRA V.Městec 2 : 0 O třetí místo : Transformátor Počítky – TJ JISKRA V.Městec 2 : 4 na penalty Finále : Husákovi děti – Včera v pohodě 4 : 0 Finále, i když výsledek tomu nenapovídá, bylo vyrovnaným utkáním.
Ve finále se dvěmi trefami blýskl Tomáš Janů a i těmito brankami zajistil týmu Husákovi děti vítězství. Ty tak do svého vlastnictví na rok získali „Putovní pohár“ a hlavní cenu 30 l soudek věnovaný AC Světnov. Po skončení finále proběhlo i vyhlášení individuálních cen, které formou dárkových poukazů věnoval Hotel Svratka. Cenu pro nejlepšího gólmana převzal David Šobej z týmu Transformátor Počítky a cenu pro nejlepšího střelce za 7 branek Tomáš Janů z týmu Husákovi děti. O úspěšný průběh turnaje se zasloužili i další firmy Nápojové centrum Fiala a Maso Žďársko. Závěrem bychom chtěli všem zúčastněným týmům poděkovat a doufáme, že se za rok opět sejdeme na osmém ročníku turnaje AC CUP. David Sáblík

17. 5. 2017


Zpět